Josip Glasnović peti u trapu na olimpijadi u Pekingu

Napisao  Nedjelja, 10 Kolovoz 2008 14:39

josipglasnovic_130OLIMPIJADA PEKING - HRVATSKI strijelac u disciplini trap (gađanje glinenih golubova), Josip Glasnović, osvojio je peto mjesto u finalu Olimpijskih igara.

Pobijedio je Čeh David Kostelecky.

Glasnović je u finale, podsjetimo, ušao nakon raspucavanja, a jednako tako došao je i do pete pozicije. S jednakim brojem bodova ostali su hrvatski strijelac i Talijan Erminio Frasca, no u konačnici je bolji bio Glasnović...

OLIMPIJADA PEKING - HRVATSKI strijelac u disciplini trap (gađanje glinenih golubova), Josip Glasnović, osvojio je peto mjesto u finalu Olimpijskih igara. Pobijedio je Čeh David Kostelecky.

glasnovic

Što se pobjednika tiče, njegova je izvedba u finala bila savršena, budući da su svih 25 pucnjeva pronašli su metu, pa je kraj natjecanja dočekao s 146 bodova na svom kontu.

Najbolje ga je pratio, na kraju srebrni Talijan Giovanni Pellineli s 23 pogotka. Broncu je, nakon raspucavanja s Michaelom Diamondom osvojio Rus Aleksej Alipov.

Josip Glasnović: Cilj je ući u šest najboljih

Prije godinu dana, na Europskom prvenstvu u Granadi, naš strijelac Josip Glasnović osvojio je brončanu medalju i kvotu za Olimpijske igre u Pekingu.
»To mi je najdraža osvojena medalja u karijeri. Bio sam jako sretan što sam ispunio kvotu za plasman u Peking jer je to san svakog sportaša«, rekao je Josip.

Streljaštvom se počeo baviti sa 16 godina, a ljubav prema tom sportu je nasljedio od oca koji je strastveni lovac. Uz njega se i prvi puta okušao u gađanju letećih meta u disciplini trap 1998. godine. Prvu pojedinačnu brončanu medalju osvojio je 2000. u Montecatiniju (Ita) na juniorskom Europskom prvenstvu. U seniorskoj kategoriji je osvojio brončanu medalju na Svjetskom prvenstvu u Lonatu (Ita) 2005. nakon koje je postao vrhunski sportaš prve kategorije u Hrvatskoj.
Uz Josipa Hrvatska će u Pekingu imati još tri predstavnika u streljaštvu, Snježanu Pejčić, Petra Goršu i Suzanu Cimbal Špirelju.

»U Pekingu mi je cilj ući u šest najboljih strijelaca. Konkurencija je jaka, a najveće protivnike vidim u Australcima i Talijanima«, rekao je naš strijelac.
U Peking će uz Josipa i njegov brat Ante, ali u ulozi trenera. Naime Anti je nedostajala jedna leteća meta za plasman na Igre, ali za utjehu će ipak vidjeti Peking kao podršaka bratu u trenerskom smislu.
»Nemamo službenog trenera. Sami sebe treniramo pa mislim da mi brat može najviše pomoći sa svojim savjetima u Pekingu«, objasnio je naš olimpijac.
josipglasnovic
Josip i Ante su u posljednjih osam godina za Hrvatsku osvojili 15 odličja na Europskim i Svjetskim natjecanjima. Osnovali su vlastiti klub, streljačko društvo »G.A.J.«, no nemaju svoj prostor za treniranje, pa im je streljačko društvo »Turopolje« u Lukavcu mjesto gdje se pripremaju za nadolazeće Igre.
»Pripreme su počele početkom ove godine. Radili smo na fizičkoj spremi u teratani uz kombinaciju plivanja i vožnje biciklom«, rekao je Josip.
Ovaj vikend Josipa očekuje nastup u Zadru na streljačkom Grand Prixu, a nakon toga i nastup u Sloveniji koji će biti dobra provjera uoči Pekinga, u kojem je u travnju osvojio 4. mjesto na Svjetskom kupu.
»Za strijelaca je najvažnija upornost i volja uz dobru koncentraciju i reflekse«, na kraju je zaključio Josip.

Izvor: Vjesnik.hr / Autorica: Andrea Bobetić /17. srpnja 2008.

Zadnja izmjena Srijeda, 22 Veljača 2012 13:58